חיילים ובוגרי צבא | אביב התורה > פרויקטים > ישיבת עטרת נחמיה 22

אביב התורה > פרויקטים > ישיבת עטרת נחמיה > חיילים ובוגרי צבא

חיילים ובוגרי צבא

07/02/2013 - כז שבט התשעג
  • הגדל תמונה

מדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתינו היא, ועל כן החינוך בישיבה לא פוסח על הצורך בשירות משמעותי בצבא.

בראש ובראשונה יודעים אנו כי התורה, היא היא השירות הגדול לעם ישראל, לא רק לדורנו אנו, אלא לדורות קדימה. על כן אנו דוחפים לשירות מלא, משמועתי במלחמתה של תורה.

הסדרים היום - יומיים ועמלה של תורה, הם לעיתים עול לא פשוט. אנו נושאים אותו בגאון, ומתוך התחדשות כוחות.

מתוך מגמת הגדלת התורה, אין בישיבה הכוונה כללית לשירות צבאי. הכוונת התלמידים מתמקדת בלימוד גמרא ואמונה, וביחס אישי, לפי הצרכים של כל תלמיד.

מרוממותה של תורה, גדלים התלמידים להבנה ברורה, כי הצבא הוא חלק משמעותי מגאולת ישראל. על כן כל אחד, בהגיע זמנו, בוחר את שירותו הצבאי לפי יכולותיו וכשרונותיו, ובהכוונת הרמ"ים.

בישיבה ישנם חיילים במסלולים שונים: שירות קרבי מלא, יחידות מובחרות, נח"ל חרדי, הסדר 'מרכז', מודיעין ורבנות. כל אחד בתחומו עושה חיל.   

קיימת בישיבה האפשרות להתגייס למסלול "הסדר מרכז".

 

"תורה אחרי צבא"

בין שאר מסגרות הלימוד שצמחו מעולם הישיבה, קמה לה תנועה חדשה בבית המדרש. מרכז "תורה אחרי צבא" הראשון מצא לו את משכנו בישיבתינו.

מדי שבוע מגיעים בוגרי צבא ללמוד משותף עם הרב אילן ציפורי. כמו כן, מתגיעים במרכז ימי עיון מסודרים לחיילים שעודם משרתים, ע"פ תכנון מסודר.

ימי העיון מתקיימים בתאריכים שנקבעו מראש ומתואמים עם הצבא. בשביל ללמוד ולהכיר מקרוב את "תורה אחרי צבא", לחץ כאן.

 

 

ממכתבו של הרב מיכה הלוי לחיילים:

"לבוגרי צבאנו ולכל חיילנו המשרתים בקודש ברכת ד' עליכם

 

תל אביב מהווה אחד ממרכזי הישוב המתחדש בארץ ישראל. התחדשות זאת שייכת לצמיחת הכוחות, אשר התנערו מזה שנות הגלות. אך דאגה רבה היא בליבנו, שצמיחת כוחות אלו ימשיכו לינוק מן השורשים מקור חיינו, התורה הקדושה, אבות האומה.

אנו משתדלים להוות חלק מהבריח התיכון המחבר בין השורשים לצמיחת הכוחות, הענפים, בעצם קיומה של ישיבה גבוהה בתוך תל אביב. המעגל השני הסובב את הישיבה הוא מרכז התורה לבוגרי צבא. בחינת קביעת עתים לתורה. קביעות עתים לתורה אינה בגדר קביעת זמנים בלבד, אלא קביעות החיים למרכוז של תורה דרך זמנים מספר.

חיי המעשה, טורדים את דעתנו אך אסור להם להסיח דעתנו מדעת תורה, מהחיבור אל השורשים שמהן הכל צריך לצמוח ולפרוח. על כן שמחתי מאוד ליוזמתם של חברינו, הרב אילן ציפורי הרב אייל קרים והרב יוסי חייקין לחדש ולהקים מחדש את המרכז לבוגרי צבא בישיבתנו תל אביב.

אני קורא לכם לקבוע את חייכם בעתים של תורה ולהמשיך לקיים לשאת ולתת באמונה ולהגיע על ידי כך לצפיה לישועה.

אין אנו מתייאשים מישועת ד'. אדרבה כל הניסיונות מחזקים את צפיותינו, מחדדים את הבנתנו מהי הישועה אליה אנו שואפים ובשאיפה זו נושע."

 • הגדל תמונה
שלח תגובה הדפסה שלח לחבר שתף